V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo C30Volvo C30

Po delší době přišlo Volvo opět s hatchbackem. A ne ledajakým. Sportovní třídveřové Volvo C30 zpředu připomíná další modely značky, zezadu ovšem překvapí. Víko zavazadlového prostoru totiž tvoří jen prosklená plocha bez rámu hluboko zapuštěná do karosérie. To vše rámují zadní světla, která jsou protažena do zadních sloupků, na ně zespodu navazuje vysoký nárazník. Při pohledu zezadu je Volvo C30 originálem, který si na silnici nespletete s žádným jiným vozem.

Krásný zvenku, krásný uvnitř. Interiér je jednoduchý, přehledný, s originální středovou konzolou či příjemným volantem, který hladce padne do ruky. Svěží vzhled ocení mladší klientela či zákazníci s mladistvým smýšlením, ale nápaditý design není jedinou devízou Volva C30. V příplatkové výbavě najdou nadšení řidiči sportovní podvozek, který jim umožní ostřejší jízdu a tvrdší reakce vozu na pokyny šoféra. Ten je ve Volvu C30 vždy hlavním hrdinou.

Model C30 je určen pro milovníky svěžího skandinávského designu, praktických řešení a především maximální bezpečnosti. Ne náhodou jsou automobily švédského Volva považovány za nejbezpečnější na trhu. Sportovní C30 si užijete nejvíce při jízdě na křivolakých okreskách, kdy poznáte co je jeho největší devízou – přesné a citlivé řízení. Už je konec automobilům, které se plavně plouží po silnici a řidič nemá žádnou zpětnou vazbu. Je tu Volvo C30 a s ním řidič přesně ví, jak se chová na vozovce.

 Aktuality

6. 10. 2011 – Ekologický motor DRIVe v modelu C30

Na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představila švédská automobilka Volvo inovativní pohonnou jednotku nazvanou DRIVe. Díky tomuto motoru poprvé vůz Volvo dokázal snížit vypouštěné emise CO2 na hodnotu 99 gramů na 1 km.

Na svědomí to má především integrovaný úsporný systém Start/Stop, který vypíná motor v případech, kdy řidič nevyužívá jeho výkon. Například při stání na červenou se motor samočinně vypne a při letmém stisku pedálu se znovu nahodí. V této technologii je ukryto tajemství nízkého množství CO2, ale hlavně nízké spotřeby. Model C30 s dieselovým motorem DRIVE má spotřebu 3,8 litru nafty na 100 km.

Po představení elektromobilu na autosalonu bude do světa vypuštěna flotila 50 zkušebních vozů, které budou po celém světě sbírat zkušenosti z provozu, aby se do sériové podoby elektromobilu C30 nedostaly žádné „mouchy“.

20. 9. 2011 – Volvo představuje sportovní edici C30 R-Design

Je připravena pro milovníky ostrých linií, tvrdých podvozků a hlavně sportovní jízdy. To vše totiž dostanete díky R-Designu. Jedná se o balíček vylepšení, které vylepší jak techniku, tak design vozu.

Díky úpravě tlumičů, pružin a řízení je jízda s modelem C30 mnohem stabilnější a zábavnější. U řízení byly použity tvrdší pouzdra, takže došlo k zlepšení přesnosti. Původní dvouplášťové tlumiče byly nahrazeny tužšími jednoplášťovými tlumiči. A nakonec pružiny se vyměnily za mnohem tvrdší (o 30%).

C30 R-Design se nezaměřoval pouze na vnitřní techniku vozu. Právě nejvýraznější úpravy proběhly takříkajíc na povrchu – na karoserii. Mluvím zde o množství designových prvků: mřížka chladiče, přední a zadní spoilery, prahové lišty, spoiler na víku zavazadelníku a jako drobný detail – chromované koncovky výfuků. Celkově nové prvky dávají vozu mnohem ostřejší a sportovní ráz.

Pro koho je vlastně určen model C30 R-Design? Pro mladší movité řidiče, kteří se chtějí se svým vozem předvádět a dávat na obdiv jeho sportovní naturel.

27. 5. 2011 – Automobilka Volvo získala ocenění v soutěži Michelin Challenge Bibendum

Modely Volvo byly oceněny hned 3x: V60 Plug-in Hybrid (za design), V50 DRIVe (za nejnižší spotřebu) a nakonec C30 Electric (za nízké CO2 emise).

Elektromobil Volvo C30 Electric se zúčastnil závodu na 130 kilometrů a slavně zvítězil. Závodu se kromě švédského elektromobilu zúčastnilo dalších 12 protivníků. Elektrický model C30 dostal ocenění nejenom za vítězství v závodu, ale také za nízké množství emisí vznikajících po celou životnost vozu. Stal se tak tedy nejšetrnějším ze všech 13 závodících automobilů.Design by 3sixty | 2024