V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo C30Historie modelu

Sedan vyšší střední třídy Volvo S80 byl představen v roce 1998 jako jeden z prvních modelů značky, který ustoupil od hranatých tvarů, jimiž bylo Volvo proslulé. Křivky S80 byly později převzaty i menšími sedany automobilky. S drobnými úpravami figurovala první generace Volva S80 na trhu až do roku 2006, kdy se na ženevském autosalonu předvedla evoluce pohodlného manažerského sedanu.

Samozřejmě i další generace S80 převzala nejnovější bezpečnostní prvky Volva včetně systému pro hlídání mrtvého úhlu v zrcátkách, adaptivního tempomatu či systému, díky němuž vůz předchází možným kolizím automatickým bržděním.

Tento výjimečný bezpečnostní systém převzal prémiový model S80 od nové generace vozu S60. Jedná se o novou generaci aktivní bezpečnosti. Elektronické senzory snímají prostředí kolem vozu, a pokud odhalí překážku na silnici, tak upozorní řidiče výrazným signálem. V případě, že řidič včas nezareaguje, tak automobil sám zabrzdí.

Druhá generace S80 je luxusnější než ta předchozí a díky věhlasnému skandinávskému designu získala i ocenění za nejlepší interiér ve své třídě.

Volvo S80 je nabízeno v šesti různých verzích výbavy s pěticí benzínových, trojicí dieselových motorů a dvěma agregáty na bioetanol E85. Výkonové spektrum se pohybuje mezi 145 a 315 koňmi, které poskytne vrcholná osmiválcová benzínová verze s objemem 4,4 litru.Design by 3sixty | 2024